Ανακοινώσεις

Εκδήλωση προώθησης του 3ου κύκλου του προγράμματος Invent ICT – Πάτρα, 11 Φεβρουαρίου 2020

Στο πλαίσιο προώθησης του 3ου κύκλου του προγράμματος υποστήριξης νεοφυούς επιχειρηματικότητας Invent ICT, θα πραγματοποιηθεί εκδήλωση την Τρίτη 11 Φεβρουαρίου στις 15:00, στο POS4work στην Πάτρα. Η εκδήλωση περιλαμβάνει την αναλυτική παρουσίαση του προγράμματος και του τρόπου υποβολής, ενώ ακόμα θα αναλυθούν οι προκλήσεις για την σύνδεση της έρευνας με την επιχειρηματικότητα, σε σχετικό πάνελ. Στη συζήτηση θα συμμετάσχουν ο καθ. Γιάννης Καλογήρου από το Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο, ο καθ. Δημοσθένης Πολύζος, Αναπληρωτής Πρύτανη Πανεπιστημίου Πατρών και ο καθ. Σπύρος Συρμακέσης, από το Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου.

Η εκδήλωση διοργανώνεται σε συνεργασία με το Mindspace Patras και το POS4work, ενώ το αναλυτικό πρόγραμμα μπορείτε να βρείτε εδώ.