Εκδήλωση των Μονάδων Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας στην «Τεχνόπολις» του Δήμου Αθηναίων

Οι Μονάδες Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου, του Εθνικού Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών, του ΤΕΙ Αθήνας, και του Γεωπονικού Πανεπιστημίου θα συμμετάσχουν σε μία κοινή συζήτηση δίνοντας την ευκαιρία στο ακροατήριο να ενημερωθεί για τις δράσεις τους και τα μελλοντικά τους σχέδια. Η συζήτηση έχει τίτλο “Πώς συνδέεται η έρευνα με την επιχειρηματικότητα? Δημιουργεί η καινοτομία ευκαιρίες?” και θα διεξαχθεί στην «Τεχνόπολις» του Δήμου Αθηναίων την Τρίτη 29 Απριλίου 2014 στις 18:00 – 21:00.

Τη συζήτηση συντονίζει ο Αντώνης Οικονόμου, υπεύθυνος έργου του Κόμβου Επιχειρηματικότητας και Καινοτομίας INNOVATHENS του Δήμου Αθηναίων.

Υπεύθυνοι των Μονάδων Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας (ΜΟΚΕ):

• Γιάννης Καλογήρου, Καθηγητής στη Σχολή Χημικών Μηχανικών Ε.Μ.Π.
  • Σπύρος Λιούκας, Καθηγητής στο Τμήμα Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών
  • Παναγιώτης Πετράκης, Καθηγητής στη Σχολή Νομικών, Οικονομικών και Πολιτικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Αθηνών
  • Αθανάσιος Νασιόπουλος, Καθηγητής στο Τμήμα Ηλεκτρονικής του ΤΕΙ Αθήνας
  • Στυλιανός Ροζάκης, Αν. Καθηγητής στο Τμήμα Αγροτικής Οικονομίας και Ανάπτυξης του Γεωπονικού Πανεπιστημίου