16ο Διεθνές Συνέδριο Globelics στην Γκάνα, 24-26/10/2018

Στην Γκάνα φέτος θα πραγματοποιηθεί το 16ο Διεθνές Συνέδριο του GlobelicsΤο Συνέδριο θα λάβει χώρα από τις 24 έως τις 26 Οκτωβρίου 2018 στο Mensvic Grand Hotel στην Άκκρα της Γκάνα και θα έχει τίτλο: “Innovation, Economic Growth and Sustainable Development: Strengthening Institutions for Greater Relevance, Effectiveness and Inclusivity.”.

Πρόκειται για ένα γεγονός διεθνούς απήχησης, καθώς η ταυτότητα του συγκεκριμένου φορέα  έχει μια παγκόσμια σύνθεση και απευθύνεται στον κόσμο της επιστήμης και της επιχειρηματικότητας έχοντας ως κεντρική ιδέα την ανάπτυξη της καινοτομίας. Ειδικότερα, το Globelics (Global Network for Economics of Learning, Innovation, and Competence Building Systems) είναι ένα παγκόσμιο ερευνητικό δίκτυο, στο οποίο συμμετέχουν πάνω από 2000 πανεπιστημιακοί και ερευνητές από τις πέντε ηπείρους, τις ανεπτυγμένες και τις αναπτυσσόμενες χώρες, αναζητώντας τον ρόλο που μπορεί να διαδραματίσει η καινοτομία, η γνώση και η οικοδόμηση δεξιοτήτων και ικανοτήτων, στην οικονομική και βιώσιμη ανάπτυξη.

Παρακάτω αναγράφονται κάποιες σημαντικές ημερομηνίες για το 16ο συνέδριο του Globelics.

Κλήση για εργασίες  February 1, 2018
 Άνοιγμα για υποβολή εργασιών  March 1, 2018